Jak často se má BOZP školit?

Zpět
Zpět

Formou a obsah školení BOZP zaměstnavateli neurčuje žádný zákonný předpis. Stejně tak je tomu i u periody školení, tedy jak často má zaměstnavatel školit své zaměstnance. Vychází se tak z předpokladu, že sám zaměstnavatel zná okolnosti práce ve firmě nejlépe a je tedy na něm, aby určil nejvhodnější řešení. To poskytuje zaměstnavatelům určitou volnost v rozhodování, na druhou stranu se tak stávají odpovědnými i za případnou chybnou formu školení nebo jeho nedostatečné opakování, za které mohou být postiženi sankcemi.

Zaměstnavateli nejčastěji volená perioda opakování je jednou za dva roky, pokud to okolnosti dovolují. V případech, kde je zvýšené riziko nebezpečí, ať už z jakéhokoliv důvodu, doporučuje se doba oplakování zkrátit na jeden rok nebo i méně.

Kdy je nutné uspořádat školení BOZP?

Školením BOZP tedy musejí projít všichni zaměstnanci (vedoucí pracovníky nevyjímaje), přičemž školení musí proběhnout konkrétně v těchto případech:

Jaký je rozdíl mezi vstupním a opakovaným školení BOZP?

Opět je na zaměstnavateli, jak vstupní či opakované školení pojme a zda mezi nimi bude rozdíl. Obecně platí, že obě školení jsou si velmi podobná. U vstupního školení může být informací o něco více, jelikož se zaměstnanec teprve zaučuje a seznamuje s prostředím. Pozor! Vstupní školení BOZP musí být provedeno vždy před nástupem na pracovní pozici, tedy nejpozději první den v zaměstnání!

Rozsah, forma školení i perioda opakování musí být upravena interním předpisem zaměstnavatele. Nejčastěji to bývá základní průřezová směrnice, dokument nazývaný Pravidla BOZP

Pro koho je školení BOZP ze zákona povinné?
Jak často se má BOZP školit?
Kdy e-learning a kdy osobní školení? Na co si dát pozor?
Pro splnění zákonných povinností jen školení BOZP nestačí
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference