Novinky Zpět

Rozdíly ve školení BOZP pro řadové a vedoucí zaměstnance

4. 4. 2017
Zpět

Jste nebo budete manažer provozu či vedoucí zaměstnanec? A víte, jaké máte povinnosti v oblasti školení BOZP? Víte, jaké jsou rozdíly ve školení řadových a vedoucích zaměstnanců? Buďte zodpovědní a připravte se na svou novou pozici. Přečtěte si, co vás čeká při školení BOZP a mějte náskok před ostatními.

Kdo je vedoucí zaměstnanec a kdo řadový zaměstnanec není v zákoně blíže určeno. Obecně se má za to, že vedoucí zaměstnanec vede, řídí a organizuje skupinu řadových zaměstnanců. Systém řízení bezpečnosti práce v organizaci však musí dodržovat každý zaměstnanec bez ohledu na to, zda je vedoucí či řadový.

Jak u školení řadových, tak vedoucích zaměstnanců platí, že:

Tip: Více informací o profesních doplňcích se dozvíte v článku Jediné online školení BOZP s profesními doplňky dle legislativy. U nás zdarma!

Rozdíly v platnosti certifikátu

Osnova školení BOZP pro vedoucí zaměstnance

Osnova školení BOZP pro vedoucí zaměstnance má stejný základ, jako školení pro zaměstnance řadové, jen s tím rozdílem, že je rozšířena o důležitý obsah, který na manažerské pozici musíte znát.

“Školení BOZP vedoucích zaměstnanců není žádná věda, a tak ze závěrečného testu nemusíte mít žádné velké obavy.“

Co má školení vedoucích zaměstnanců navíc?

Pokud vás zajímá, co obsahuje osnova školení BOZP pro řadové zaměstnance, přečtěte si článek Jak vypadá ideální osnova školení BOZP? Níže uvádíme jen body, které jsou v osnově školení vedoucích zaměstnanců navíc. U jednotlivých bodů jsou pak výtažky toho, o čem daná část kurzu je.

Úkoly vedoucího zaměstnance

Vedoucí zaměstnanec musí mít povědomí o všech osobách na pracovišti, ale také o zařízeních, strojích, nářadí, konstrukcích, uspořádání a charakteru pracoviště, podmínkách a pracovním prostředí apod.

Nejdůležitější povinnosti vedoucího zaměstnance

Vedoucí zaměstnanec musí mít přehled a podrobné informace o níže uvedených věcech:

Tip: Nezapomeňte, že o školení musí být pořízen písemný záznam, který musí podnikatel archivovat alespoň po dobu 3 let. Více informací se dočtete v článku Jak dlouho je povinné archivovat - dokumentovat záznam o školení BOZP?

Rozdíly ve školení BOZP pro řadové a vedoucí zaměstnance
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference