Zavoláme vám Chci nabídku Objednávka
Novinky Zpět

Jediné online školení BOZP s profesními doplňky dle legislativy. U nás zdarma!

26. 8. 2016
Zpět

Pokud školíte své zaměstnance v BOZP, nezapomeňte, že musíte mít také profesní doplňky, které vyžaduje Zákoník práce. Pokud profesní doplňky ve vašem školení BOZP nemáte, můžete se při kontrole SÚIP setkat s problémy - nemusí vám ho totiž uznat. Jak se proti tomu bránit a co jsou to ty profesní doplňky?

Co jsou profesní doplňky

Už samotný název napovídá, že se jedná o doplnění znalostí v oblasti BOZP dle konkrétní profese zaměstnance. Jde o doplňující informace pro konkrétní pracovní činnost nebo obor, při kterém se zaměstnanec může setkat se specifickými riziky.

Příklad: Pokud provozujete například autodopravu, musí vaši zaměstnanci projít základním či obecným školením BOZP, které obsahuje pro všechny obory stejné informace - např. právní předpisy a normy týkající se BOZP, základní úkoly a nejdůležitější povinnosti zaměstnance, obecná rizika na pracovišti, prevenci rizik apod. V obecném kurzu ale nejsou informace o specifických rizicích a úkolech, které korespondují s profesí autodopravy, a proto je důležité a ze zákona povinné proškolit zaměstnance dle jeho konkrétní profese, k čemuž slouží právě profesní doplněk.

„V našem online školení BOZP jsou profesní doplňky součástí obecného kurzu BOZP a nabízíme je zcela zdarma.“

Nejčastější profesní doplňky

Naše online školení BOZP profesní doplňky samozřejmě obsahuje. V nabídce na našem webu uvádíme v současnosti 10 doplňků, které jsou nejžádanější:

Legislativa a profesní doplňky školení BOZP

Přesné informace o povinnostech školení BOZP s profesními doplňky ukládá Zákoník práce. Konkrétně se o nich můžete dočíst v § 103 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb. zákoník práce, kde se píše, že:

“Zaměstnavatel je povinen zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, … , které se týkají jimi vykonávané práce a vztahují se k rizikům, s nimiž může přijít zaměstnanec do styku na pracovišti, ....”

Obecný kurz BOZP vám nestačí!

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud školíte vaše zaměstnance v oblasti BOZP bez konkrétních profesních doplňků, není to v souladu s legislativou a školení vám nemusí být uznáno.

„Pokud školení BOZP neobsahuje profesní doplňky, neodpovídá legislativě.“

Proč mít profesní doplňky?

V první řadě to vyžaduje zákon, který uvádíme výše. V druhé řadě se vám profesní doplňky hodí v případě, že se stane nějaká mimořádná událost - například havárie nebo závažný pracovní úraz či dokonce úmrtí zaměstnance při výkonu práce. V takové situaci se bude tato událost velmi podrobně prošetřovat nejen inspekcí práce, ale také policií.

Pokud budete mít ke školení BOZP také profesní doplňky, budete jako zaměstnavatel mnohem lépe chráněni, respektive budete mít důkaz, že všichni vaši zaměstnanci byli řádně proškoleni o právních a ostatních předpisech v oblasti BOZP, které se vztahují na jimi vykonávanou práci a vztahují se k rizikům na jejich pracovišti a jejich konkrétní práci.

Chci profesní doplňky, ale v nabídce není můj obor

Nenašli jste v naší nabídce profesních doplňků svůj obor? Nevadí, připravíme vám ho na míru. Kontaktujte nás pro více informací a určitě něco vymyslíme. V horní části této stránky můžete využít náš formulář “Chci nabídku”.

Jediné online školení BOZP s profesními doplňky dle legislativy. U nás zdarma!
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka FIO Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference