Zavoláme vám Chci nabídku Objednávka
Novinky Zpět

Záznam o školení BOZP. K čemu slouží a kdy budete potřebovat tento protokol?

8. 4. 2018
Zpět

Asi víte, že každý zaměstnavatel je dle zákona povinen zajistit všem svým zaměstnancům školení BOZP, tedy školení týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Určitě jste také už někdy slyšeli o dokumentaci BOZP, o jejím vedení a pravidelné aktualizaci. Víte ale, že součástí této dokumentace musí být také záznam o školení BOZP? A víte, k čemu vlastně slouží, kdy tento protokol budete potřebovat a jaké informace by měl obsahovat? Čtěte, protože je to velmi důležité.

Co je záznam o školení BOZP?

Záznam o školení BOZP je důležitý dokument, který je určen pro archivaci o provedených školeních bezpečnosti práce a zároveň jako důkaz, že zaměstnanec absolvoval dané školení o bezpečnosti práce dle konkrétního zaměření (profesní doplňky).

Záznam, nebo také protokol o školení, je součástí komplexní dokumentace BOZP. Musí do něj být zapsána všechna provedená školení, tzn. jak nově přijatých zaměstnanců (vstupní školení BOZP), tak těch, kteří jsou již ve firmě zaměstnáni a prochází opakovaným školením.

Mohlo by vás zajímat: Lhůty a termíny školení BOZP a PO. Jak často je musíte provádět?

Proč je nutné mít záznam o školení BOZP?

Záznam o školení BOZP je nepostradatelným dokumentem, který slouží nejen pro vlastní přehled realizovaných školení zaměstnanců, ale zejména jako důkazní materiál pro úřady a kontrolní orgány (SÚIP / OIP). Možná si říkáte, jaký důkazní materiál? Co konkrétně bych měl úřadům dokazovat? Je to jednoduché. Záznam či protokol o školení po vás může kontrolní orgán vyžadovat v podstatě kdykoliv. Buď jen za účelem kontroly, zda opravdu školíte své zaměstnance, nebo v případě, že se stane pracovní úraz či jakýkoliv jiný druh nehody na pracovišti. Záznam o školení totiž bývá většinou to první, co kontrolní orgány chtějí vidět. Chtějí se totiž nejdříve ujistit, zda byli vaši zaměstnanci řádně proškoleni pro bezpečnost práce.

Mohlo by vás zajímat: Inspektorát bezpečnosti práce - co řeší, jaké má pravomoci, kompetence, a jak podat stížnost nebo podnět ke kontrole?

Co musí záznam o školení BOZP obsahovat?

V našem e-learningovém školení, které je součástí komplexní aplikace pro bezpečnost práce a požární ochranu BOZP-SYSTEM, se tento dokument jmenuje “Doklad o absolvovaném kurzu”. Po úspěšném absolvování kurzu zaměstnancem si může administrátor v systému dokument vygenerovat a následně nechat podepsat daným zaměstnancem. Nemusí tak řešit hledání vzoru tohoto dokumentu na internetu a kupovat ho.

Nezapomeňte, že své zaměstnance musíte seznámit také s dokumentací BOZP, což je nutné navíc stvrdit podpisem patřičného dokladu.

Ukázka záznamu o školení BOZP

V našem e-learningovém školení, které je součástí komplexní aplikace pro bezpečnost práce a požární ochranu BOZP-SYSTEM, se tento dokument jmenuje “Doklad o absolvovaném kurzu

Záznam o školení BOZP. K čemu slouží a kdy budete potřebovat tento protokol?
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka FIO Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference