Novinky Zpět

Nová povinná výbava auta a obsah autolékárničky od 1. října 2018

5. 10. 2018
Zpět

Pro řidiče automobilů platí od 1. října 2018 nová vyhláška týkající se povinné výbavy. Došlo k výraznému zjednodušení. Nově už povinná výbava auta nemusí obsahovat například náhradní kolo, žárovky, pojistky a další. Změnil se také obsah autolékárničky. Jak přesně? Podívejte se na přehlednou a ucelenou tabulku.

Legislativa

Obsah povinné výbavy aut, včetně lékárničky, určuje Vyhláška č. 341/2014 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Pozor ale, v ostatních evropských zemích se může obsah povinné výbavy lišit.

Musíte mít Nemusíte mít - bylo zrušeno
reflexní vestu náhradní pojistky
výstražný trojúhelník náhradní žárovky
  náhradní kolo *
  klíč na matice od kol *
  příruční zvedák automobilu *

* Pouze v případě, pokud je automobil vybaven pneumatikami, které umožňují nouzové dojetí a současně jsou schopny defekt indikovat (oznámit, signalizovat), dále pak u vozidel, která jsou vybavena prostředky pro bezmontážní opravu umožňující nouzové dojetí (například sprej na opravu pneumatiky), a také vozidla, která mají zajištěnou non-stop asistenční službu po celé České republice.

Obsah autolékárničky od 1. října 2018

Musí obsahovat Nemusí obsahovat - bylo zrušeno
obvaz hotový s jedním polštářkem trojcípý šátek
obvaz hotový s dvěma polštářky náplast s polštářkem
hladkou náplast - cívku plastovou roušku
škrtící pryžové obinadlo  
pryžové (latexové) rukavice  
isotermickou fólii (min. 200 x 140 cm)  
nůžky  

„Nově také platí, že nemusíte měnit autolékárničku kvůli době platnosti jejího obsahu, tzv. expiraci.“

Další změna od 1. října 2018

Další velmi důležitá změna pro všechny motoristy je tzv. záchranářská ulička, která definuje, jak se správně řadit v koloně, když se blíží záchranka, sanitka, hasiči, policie či jiné pohotovostní vozidlo s právem přednosti v jízdě.

Ucelené informace k této změně se dočtete v článku Jak se správně řadit v koloně, když se blíží sanitka aneb jak se tvoří záchranářská ulička.

Nová povinná výbava auta a obsah autolékárničky od 1. října 2018
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference