Novinky Zpět

Jak funguje BOZP-SYSTEM jako LMS pro správu a organizaci školení zaměstnanců?

31. 1. 2017
Zpět

Určitě už jste někdy slyšeli o webové aplikaci, díky níž můžete přehledně spravovat a řídit výuku či vzdělávání vašich zaměstnanců. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, tak se jedná o tzv. Learning Management System (zkráceně LMS). V českém prostředí je tato aplikaci známá spíše jako systém pro řízení výuky. V následujícím článku vám ukážeme, jak funguje a co umí náš BOZP-SYSTEM jako LMS pro správu a organizaci školení zaměstnanců v oblasti BOZP a PO. A nejen to, ale mnohem více.

BOZP-SYSTEM v krátkosti

Pokud ještě neznáte náš BOZP-SYSTEM, v krátkosti vám řekneme, co umí a pro koho je určen. Jedná se o jediný ucelený online systém pro komplexní řízení agendy BOZP a PO v České republice. Systém nabízí propracované online kurzy pro školení zaměstnanců, vedení dokumentace BOZP a PO a organizování pravidelných prohlídek a kontrol. Je určen pro firmy bez rozdílu velikosti, drobné podnikatele i živnostníky, kteří mají dle zákona povinnost plnit požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví při práci včetně požární ochrany. Více informací se dočtete na stránce Co je BOZP-SYSTEM.cz a jak funguje?

Správa školení v LMS BOZP-SYSTEMu

LMS, které je součástí našeho komplexního BOZP-SYSTEMu, je webová aplikace pro organizování a správu e-learningových kurzů se zaměřením na školení zaměstnanců v oblasti bezpečnosti práce.

Naše online školení v současnosti nabízí následující kurzy:

… a to včetně souvisejících profesních doplňků pro odvětví:

„Všechna tyto školení a profesní doplňky můžete řídit pomocí LMS v našem BOZP-SYSTEMu“

Ukázka BOZP-SYSTEMu

Co lze pomocí LMS v BOZP-SYSTEMu ovládat?

Pokud chcete spravovat a organizovat školení zaměstnanců v našem BOZP-SYSTEMu, přepněte se v pravém horním rohu úvodní stránky systému do sekce “Administrace”.

Obsah LMS

Zaměstnanci / Správa zaměstnanců

Jakmile vstoupíte do administrace LMS, dostanete se do základní správy zaměstnanců, kde můžete přidávat nové nebo editovat již stávající zaměstnance.

Zaměstnanci / Karta zaměstnance

U každého zaměstnance je možné na jeho kartě editovat jméno, příjmení, titul, e-mail, jazyk, uživatelské jméno, aktuální heslo, osobní číslo, poznámku a roli. Můžete ho také aktivovat či deaktivovat. Deaktivaci je možné dokonce naplánovat na konkrétní datum.

V pravé části “Kurzy” pak můžete danému zaměstnanci přidávat či odebírat školení a profesní doplňky, které má absolvovat.

Zaměstnanci / Přehled o školení

V části “Přehled o školení” uvidíte jmenný seznam zaměstnanců a u každého z nich informaci o tom, jaké školení absolvoval či nikoliv. Zaměstnancům, kteří školení nemají hotové, můžete odeslat upomínku. Ve spodní části tohoto přehledu pak uvidíte také informaci, na kolik procentních bodů je školení celé firmy splněno. LMS umožňuje také fitrování podle všech potřebných kritérií (absolvované, neabsolvované, probíhající nebo podle názvu kurzu).

Zaměstnanci / Odevzdané certifikáty

V této části LMS můžete zkontrolovat platné certifikáty, který byly automaticky vystaveny těm zaměstnancům, kteří úspěšně absolvovali povinné školení. Certifikát můžete stáhnout nebo archivovat. Certifikáty slouží pro vaši evidenci. Opět je možné zde filtrovat.

Zaměstnanci / Přehled o seznámení a odevzdaných prohlášeních

V této části administrace LMS naleznete prohlášení zaměstnanců, která potvrzují, který zaměstnanec odevzdal či neodevzdal podepsané prohlášení o seznámení s dokumentací BOZP či specifiky. V “Nastavení potvrzování” můžete zvolit způsob, jak se mají zaměstnanci s dokumentací seznamovat: potvrzením tlačítka a podpisem prohlášení; potvrzením tlačítka; bez potvrzení. Potvrzení můžete stáhnout a vytisknout. Opět je zde, jako na každé stránce, možné filtrovat.

Kurzy a školení / Nastavování kurzů

Náš LMS v BOZP-SYSTEMu obsahuje další kartu, která umožňuje spravovat “Kurzy a školení”. V části “Nastavení kurzů” můžete zkontrolovat jednotlivá školení, například, kdo je lektorem, jaká je perioda opakování, kolik je v závěrečném testu otázek, jaké je požadované skóre nebo jaká jsou témata školení. Též se můžete podívat na osnovu školení a ověřit osvědčení garanta daného kurzu.

LMS je propojen na dokumentaci a specifika pracovišť

Náš LMS neobsahuje jen správu školení zaměstnanců, ale je propojen také s dokumentací BOZP a PO, audity, kontrolami a revizemi a v neposlední řadě také se specifiky pracovišť.

Více informací o jednotlivých funkcích BOZP-SYSTEMu se dočtete v článku Potřebujete mít lepší přehled nad dokumentací BOZP a PO? Řešením je BOZP-SYSTEM.

Jak funguje BOZP-SYSTEM jako LMS pro správu a organizaci školení zaměstnanců?
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference