Novinky Zpět

Hygienické zásady a preventivní opatření pro přepravní společnosti, kurýry a doručovatele zásilek v souvislosti s pandemií COVID-19

6. 5. 2020
Zpět

Pro přepravce, kurýry a doručovatele zásilek jsme připravili dvacet zásadních pravidel, která jim pomohou zamezit šíření koronaviru COVID-19. Zásady jsou celkem známé, ale proč si je nezopakovat? Možná narazíte na něco, co jste nevěděli.

20 preventivních opatření proti šíření koronaviru

Následující tipy vám mohou pomoci snížit riziko expozice koronavirům:

 1. Informujte své zaměstnance o rizicích spojených s pandemií.
 2. Upravte provozní a pracovní postupy, vypracujte krizový plán a doplňte si registr rizik o pandemii.
 3. Trvejte na tom, aby nemocní zaměstnanci zůstali doma v izolaci.
 4. Pokud je to možné, vytvořte flexibilní pracovní dobu - střídavé směny.
 5. Pokud je to možné, praktikujte rozumné sociální distancování a udržujte rozestup mezi spolupracovníky.
 6. Informujte předem své zákazníky, jaká mají dodržovat pravidla při přebírání zásilek (zakrytí úst a nosu rouškou, používání rukavic, dezinfikování rukou před převzetím zásilky, bezkontaktní platba kartou apod.).
 7. Minimalizujte interakci mezi řidiči a zákazníky tím, že necháte zásilku na nakládacích rampách, před vchodem nebo na jiných místech, které nevyžadují osobní expozici.
 8. Dbejte na používání osobních ochranných pomůcek, jako jsou gumové rukavice, roušky, obličejové štíty apod. Kontrolujte intenzivně toto doporučení.
 9. Dodržujte doporučená hygienická pravidla pro zakrývání úst a nosu při kašli a kýchání. Dodržujte zvýšenou osobní hygienu. Pokud zaměstnanci nemají přístup k mýdlu a vodě pro mytí rukou, poskytněte jim dezinfekční antibakteriální gel nebo postřik rukou na bázi alkoholu obsahující alespoň 60 % alkoholu.
 10. Poskytněte zaměstnancům dezinfekční prostředky a ručníky na jedno použití, které mohou použít na čištění povrchů, včetně interiérů vozidel.
 11. Umožněte pracovníkům nosit roušky přes nos a ústa, aby se zabránilo šíření viru.
 12. Odraďte zaměstnance od používání nástrojů a vybavení, se kterým pracují jiní kolegové. Pokud to není možné, naučte je, aby si sdílený předmět před použitím dezinfikovali.
 13. Sdělte zaměstnancům, aby hlásili jakékoliv obavy o bezpečnost a ochranu zdraví v souvislosti s virovou pandemií.
 14. Vytvořte pro zaměstnance manuál, jak se mají v případě pandemie chovat a jaká mají dodržovat hygienická pravidla. Pečlivě je proškolte. Zdrojem pro vás může být např. On-line školení prevence proti šíření nemoci COVID-19.
 15. Zvyšte nejen na pracovišti (depo, kanceláře, výdejní místa), ale také v automobilech frekvenci úklidu.
 16. Aktivně komunikujte se svými zaměstnanci, ale také s obchodními partnery, a informujte je o aktuálním dění.
 17. Uzavřete vstup do vnitřních prostorů výdejních míst a předávejte balíky a zásilky venku.
 18. Osobní jednání s klienty a obchodními partnery přesuňte do roviny telekonferencí či videokonferencí.
 19. Pravidelně, ideálně každý den, monitorujte vývoj rizika nákazy koronavirem a sledujte opatření přijímaná vládou a orgánů ochrany veřejného zdraví.
 20. Informujte o celém dění, ale také o přijatých opatřeních proti šíření viru na svých webových stránkách.
Hygienické zásady a preventivní opatření pro přepravní společnosti, kurýry a doručovatele zásilek v souvislosti s pandemií COVID-19
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference