Novinky Zpět

Ceny školení BOZP. Jaké jsou rozdíly a je cena rozhodujícím faktorem?

16. 11. 2015
Zpět

Za posledních několik let šly ceny školení BOZP výrazně dolů. Hlavním důvodem tohoto snížení je příchod moderních komunikačních technologií, které se postupem času začaly využívat také v oblasti BOZP, a to zejména právě pro školení zaměstnanců prostřednictvím tzv. on-line kurzů. V tomto článku vám ukážeme rozdíly v cenách mezi jednotlivými typy školení (prezenční nebo e-learning), ale také co ovlivňuje cenu nebo podle čeho školení vybírat.

Zaplaťte stovky korun za školení BOZP než statisíce za pokuty

Každý zaměstnavatel by měl vědět, že zajistit školení svých zaměstnanců v oblasti BOZP je ze zákona povinné. A to nejen pro zaměstnance, ale také pro vedení společnosti, či majitele, pokud jsou zaměstnáni. Tomuto školení zaměstnanců se nevyhne nikdo, a pokud ano, dříve či později za to zaplatí mnohonásobně více. Povinnost školit zaměstnance v BOZP je stanoveno Předpisem č. 262/2006 Sb. - Zákon práce. Vždy je třeba rozmyslet, zda jste ochotni zaplatit cenu ve stovkách korun nebo tisících či statisících za to, že školení BOZP neřešíte.

Pokud zaměstnance pro BOZP neškolíte, může se vás to dotknout hned při jeho prvním pracovním úrazu. A dotkne se vás to tak, že z toho budete mít zamotanou hlavu nepříjemnými starostmi a nebudete mít čas na nic jiného. Zkuste hádat, co se bude prověřovat jako první v případě pracovního úrazu? Ano, je to samozřejmě důkaz, zda byli dostatečně proškoleni zaměstnanci v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Obrovské rozdíly v cenách školení BOZP

Ceny školení BOZP se na českém trhu pohybují v rozmezí od 15 Kč až do 1.000 Kč za osobu. Ano, možná si říkáte, že je to nesmyslné, ale je to tak. Na trhu se momentálně nabídka pohybuje takto:

Podle čeho vybrat školení BOZP? Rozhodně ne podle ceny!

Když vidíte ty rozdíly v cenách, asi si říkáte, jak je to možné? Těžko říct, ale jedno je jisté. Nikdy při výběru školení BOZP nebo jakýchkoliv jiných služeb nevybírejte primárně podle ceny.

Proč?

Rozhodnete-li se pro on-line školení, vybírejte podle toho zda:

Co ovlivňuje cenu školení BOZP?

Hlavním faktorem, který ovlivňuje cenu školení, je jeho rozsah a počet školených zaměstnanců. Rozsahem je myšleno, zda se jedná o povinné školení ze zákona, tedy kurz s výukou základních požadavků a povinností na BOZP nebo o školení BOZP dle specifik pracoviště. To je velmi podstatný rozdíl. Počet školených zaměstnanců samozřejmě hraje též velmi významnou roli v ceně. Zde obecně platí pravidlo, čím více zaměstnanců, tím lepší cena.

Dalším významným faktorem, který ovlivňuje cenu, je fakt, zda se jedná o prezenční školení prostřednictvím lektora nebo o e-learningový kurz, který je možné udělat on-line přes internet.

V posledních letech se mnoho firem začíná přiklánět ke kvalitě provedení školení, ale také k tomu, zda plně odpovídá legislativním požadavkům. Podle nás je to další z významných faktorů, který též ovlivňuje cenu školení v oblasti BOZP.

Faktory ceny

Ceny prezenčních a on-line školení

Je logické, že cena prezenčního školení oproti e-learningovému bude podstatně vyšší. Proč tomu tak je, a proč je e-learning lepší nejen kvůli ceně oproti tomu prezenčnímu?

Prezenční školení

Prezenční školení BOZP je dražší zejména kvůli tomu, že:

Prezenční školení ale také vyžaduje, abyste:

On-line školení formou e-learningu

On-line školení BOZP je levnější zejména proto, že:

On-line školení má ale i další výhody:

Jaké jsou ceny našeho školení BOZP

Ceny školení BOZP prostřednictvím našeho řešení, které se nazývá BOZP-SYSTEM (plně odpovídají všem legislativním požadavkům), jsou následující:

Počet zaměstnanců Jednotlivý kurz
(bez DPH/osoba/rok)
Neomezený balíček
(bez DPH/osoba/rok)
1–50 100 Kč 200 Kč
51-100 90 Kč 180 Kč
101-500 80 Kč 160 Kč
501-1000 70 Kč 140 Kč
1001-2500 60 Kč 120 Kč
2501-5000 50 Kč 100 Kč
Více než 5000 40 Kč 80 Kč

Co je neomezený balíček?

Neomezený balíček zákonných školení je vhodný zejména pro firmy, které potřebují pro své zaměstnance více jak jeden kurz. Balíček obsahuje celkem čtyři zákonné kurzy, tedy kurz BOZP, PO, školení řidičů a první pomoci, a to za cenu dvou kurzů. Znamená to tedy, že zaplatíte dva kurzy, ale dostanete přístup ke všem čtyřem.

Máte zájem? Naše školení si můžete vyzkoušet

Pokud máte zájem o on-line školení, neváhejte vyzkoušet naše moderní řešení. Jako jediní nabízíme školení BOZP, které plně vyhovuje všem legislativním požadavků České republiky. Více informací se můžete dočíst na stránce o BOZP-SYSTEMU.

CRDR s.r.o.

Ceny školení BOZP. Jaké jsou rozdíly a je cena rozhodujícím faktorem?
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference