Novinky Zpět

Posouzení dopadu e-learningu. Získejte maximum z vašeho on‑line školení

8. 7. 2020
Zpět

Každý e-learningový projekt začíná hlubokým ponořením do potřeb a cílů. Při tvorbě špičkového řešení hraje hlavní roli zkušenost, rychlost, ale také vyhodnocení účinnosti, tedy posouzení dopadu e-learningu v organizaci.

Relevantní personalizovaný obsah školení

Při tvorbě e-learningu je nutné se vždy zaměřit na studenta. Je důležité pochopit jeho potřeby. Čím více e-learning personalizujete, tím bude účinnější ve všech ohledech. Síla personalizovaného obsahu spočívá ve schopnosti prezentovat informace, které jsou pro dané publikum relevantní a zajímavé. Takový obsah:

Pochopení účinnosti e-learningu vs návratnost investic

Zároveň by však organizace měla jasně chápat, jak účinná jsou jejich bezpečnostní školení. Jedině tak může vyhodnotit skutečnou návratnost investice. K pochopení pomáhá posouzení dopadu e-learningu, tedy určení toho, co funguje a co nikoliv. To se provádí prostřednictvím měřitelných metrik, které vám dokáží vyhodnotit průběžné úsilí v oblasti školení. Bezpečnostní e-learning je vytvářen s ohledem na strategické cíle v oblasti BOZP, takže jeho návrh musí odrážet dlouhodobou vizi bezpečnostní strategie společnosti.

Použitelnost e-learningu ve skutečném světě

Bezpečnost práce je v mnohých organizacích velmi významnou prioritou, a proto by se mělo školení rychle a snadno aktualizovat a distribuovat zaměstnancům bez zpoždění a s minimem rozruchu. Zaměstnanci navíc musí pochopit, že všechna bezpečnostní školení, která podstupují, budou použitelná ve skutečném světě a přinesou jim významnou výhodu. Nejde o zapamatování zákonů, ale o užitečné informace, které chrání zdraví každého z nás a navíc ho lze využít v kariérním postupu.

Měřitelné metriky e-learningu

Jaké použít “měřitelné metriky“ pro hodnocení dopadu e-learningu ve vaší firmě?

Sladění s jednotlivými schopnostmi

V oblasti BOZP, ale i kdekoliv jinde, existuje vždy prostor pro zlepšení, zejména pokud jde o školení zaměstnanců. E-learningové kurzy by měly být pravidelně vyhodnocovány a měly by se přizpůsobit současným znalostem každého jednotlivce a jeho pracovní roli.

Posouzení dopadů umožňuje vývojářům e-learningu vytvářet cílené programy založené na zjištěných dovednostech a potřebách. Jejich výkon v práci může působit jako určující faktor. E-Learning proto může být v souladu s pracovními povinnostmi každého zaměstnance.

Integrace do individuálních výkonnostních cílů

Jednou z nejlepších taktik pro e-learning, který založený na výkonu, je začlenění scénářů. Když uvádí zaměstnance do skutečných životních situací nebo zahrnuje výzvy, ve skutečnosti je nutí, aby využívali své dovednosti a znalosti, které se následně mohou stát dobrým řešením problémů a nakonec zlepšit jejich výkonnost.

Školení založená na výkonu by měla stanovit stručné cíle, které jsou měřitelné. Pokud e-learningový kurz zahrnuje školení zaměstnanců o specifických dovednostech, které mají být použity ve výrobě, musí být zmapováno jejich zvýšení efektivity.

Umožněte školení v rámci celé firmy

Prostřednictvím e-learningu si průmyslové firmy budují dovednosti pro lepší zítřky a využívají je ve svůj prospěch. Mluví o zvláštních potřebách organizace a zaměstnanců. Vzhledem k tomu, že průmyslová odvětví podporují a přijímají e-learning, je pro ně také velmi důležité pravidelně posuzovat změny v dovednostech, postojích a znalostech, aby se vytvořila opravdu kvalitní vzdělávací platforma.

Využití nejlepší kombinace e-learningových nástrojů, které doplňují a rozšiřují jedinečné vzdělávací potřeby organizace, může vést k lepší připravenosti zaměstnanců a bezpečnějšímu pracovišti.

Posouzení dopadu e-learningu. Získejte maximum z vašeho on-line školení
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference