Nebojte se školení BOZP a PO online. Ušetříte čas i peníze

5. 3. 2016

Školení BOZP je povinnost daná zákonem, ale jak už to u podobných povinností bývá, tak zákon úplně přesně nespecifikuje, jakým způsobem tuto povinnost plnit, krom povinnosti doložit průběh a výsledek daného školení. Dnes již nemusíte organizovat povinná školení BOZP s lektory a zmatky ohledně přítomnosti zaměstnanců na daném školení, nemusíte počítat s utlumením činnosti firmy, když jsou celé úseky na povinném školení, jelikož se takové školení dá zvládnout i pohodlně a levně online formou. Školení bezpečnosti práce online je ekonomická, přehledná a hlavně zcela zákonná forma povinného školení BOZP, a proto bychom vám rádi tuto možnost představili.

Online kurz BOZP je uznávanou alternativou k prezenčnímu školení

Pokud si vezmeme zákonné předpisy, tedy zejména zákoník práce, zjistíme, že povinnost školení BOZP se vztahuje na všechny zaměstnance a že zaměstnavatel musí vždy doložit nejen, že byl daný pracovník proškolen, ale zároveň v jakém rozsahu, což se obvykle provádí předložením výsledků nějakého přezkoušení, kde je ovšem nutné uvézt také zkušební okruhy, na které byl zaměstnanec tázán. Tedy bohužel nestačí říci jenom to, že daný zaměstnanec byl řádně proškolen a přezkoušen, je také důležité prokázat, jaké byly vstupy a výstupy z daného kurzu. Nic se ovšem nedozvíte o předepsané formě tohoto školení, či konkrétním obsahu, zkrátka zaměstnanec musí být proškolen tak, aby mohl bezpečně plnit své pracovní úkoly a aby o tom existoval jasný a úplný záznam.

Běžné či chcete-li, základní školení BOZP je tedy možné provést jakoukoliv prokazatelnou formou, tedy jak osobně formou instruktáže, tak zároveň prostřednictvím našeho webového rozhraní. Důležité je pouze to, aby bylo možné prokázat jeho náplň a výsledek a aby si váš zaměstnanec osvojil základní bezpečnostní návyky a pravidla pro svou práci. S online školením BOZP všechny tyto úkoly zvládnete během krátké doby. Základní předpoklad samozřejmě je, aby zaměstnanci měli možnost přístupu k počítači či tabletu s internetem.

Online neznamená absenčně, ale přehledně a levně

Však to z firemní praxe znáte sami. Obvykle totiž v rámci předmětu vašeho podnikání, ať už je to výroba, zprostředkování nebo služby, rozhodně nebývá času nazbyt a představa, že by vám na den nebo i více vypadl z práce celý úsek kvůli povinným školením BOZP není pro každou společnost úplně výhodná. Prezenční kurzy si navíc vyžadují i organizaci školící místnosti, případně transport zaměstnanců na místo školení, výukové pomůcky a osobní přítomnost lektora, a jelikož jsou kurzy povinné pro všechny zaměstnance, je často nutné vypsat několik termínů podle časových možností všech zaměstnanců, a tak není neobvyklé, když se ve větší společnosti koná třeba 5 nebo 6 různých termínů školení BOZP podle časových kapacit jednotlivých úseků.

Pokud ovšem zvolíte školení BOZP online, máte jistotu, že se zaměstnanci ke školícímu systému mohou připojit kdykoliv podle aktuálních časových kapacit a přímo ze svého pracoviště. Tím vám nejenom odpadne značná část nákladů, ale nemusíte si ani starat o papírování navíc v podobě prezenčních listin, zkušebních protokolů a podobně, jelikož se tyto dokumenty v rámci integrovaných řešení vytvářejí, ukládají a evidují automaticky do informačního systému a vy si je můžete kdykoliv zkontrolovat třeba i z vašeho mobilního telefonu. Všichni vaši zaměstnanci jsou navíc v systému velmi snadno vyhledatelní, a tak si bez problému zkontrolujete jak řadové zaměstnance, tak i vedoucí pracovníky, jestli absolvovali všechna náležitá školení včas.

Přehledné vedení kurzů, speciální moduly i hlídání termínů

Náš systém online školení BOZP vám nejen zajistí splnění všech zákonných povinností, co se týče proškolení vašich zaměstnanců, ale zároveň vám pohlídá i veškeré předepsané termíny a legislativní změny, který s povinností školení BOZP souvisí. Dále přehledně eviduje vaše zaměstnance podle jejich povinností z hlediska BOZP, ukládá certifikace o absolvovaných školeních a umožňuje i rozšíření obecného kurzu BOZP o speciální moduly, tzv. „Profesní doplňky“. Tyto doplňky obsahují detailnější rizika pracovišť pro určené činnosti, ať už se jedná např. o administrativu, zdravotnictví, školství, obchod, logistiku, kovoobrábění, restaurace, výškové práce apod. Pokud si ani z této nabídky nevyberete vhodný kurz pro vaše zaměstnance, můžeme pro vás navrhnout i extra moduly, ve kterých bude rozebrána právě vaše specifická pracovní činnost z hlediska BOZP. Nebo vám vytvoříme celý kurz na míru.

Nás školící systém je velmi snadný na obsluhu a je navržen tak, aby daný kurz bezpečnosti práce mohl projít každý zaměstnanec samostatně, získal nezbytné informace a mohl složit závěrečný test. Výsledek testu, průběh školení i konkrétní identifikaci zaměstnance máte uloženou v systému, tedy vám postačí pouze vytisknout certifikát o absolvování školení BOZP, ten podepsat a založit. O zbytek se postará náš systém. Všechny moduly, jak obecné, tak i speciální jsou přehledně zpracované pomocí animace, ilustrací a názorných příkladů, takže se v nich vaši zaměstnanci budou dobře orientovat. Celý základní kurz i s testem lze zvládnout za cca 60 minut a to jak z počítače, tak i tabletu nebo chytrého telefonu. Pokud vás možnost online kurzu BOZP zaujala a chtěli byste znát naši nabídku podrobněji, pak využijte kontaktů na stránce zde a my vám rádi zašleme více informací.

CRDR s.r.o.

Nebojte se školení BOZP a PO online. Ušetříte čas i peníze